02
dinsdag
dinsdag
Tijdens dit rondetafelevent ontdek jij hoe je als ondernemer sterker groeit door eigenaarschap, menselijkheid en het welzijn van alle betrokkenen centraal te stellen. Laat je inspireren door ondernemers die anders durven kijken naar groei, leer van hun aanpak en vertaal de inzichten direct naar je eigen bedrijf tijdens de rondetafelsessies.
De wereld van ondernemerschap verandert razendsnel. Nieuwe wetgeving, stijgende kosten en een krappe arbeidsmarkt zorgen ervoor dat ondernemers anders naar groei gaan kijken. Het welzijn van betrokken stakeholders en verder kijken dan financiële groei wordt daarbij steeds belangrijker. Dat vraagt om aanpassingen in je bedrijfsvoering.
Medemenselijk ondernemen biedt daarbij een nieuw perspectief: groeien met oog voor mens én resultaat. Bedrijven die inzetten op eigenaarschap, samenwerking en vertrouwen zien het verschil: minder verloop, meer betrokkenheid en een sterker fundament voor de toekomst.
Harry Hummels, hoogleraar Ethiek, Organisaties en Samenleving aan de Universiteit Maastricht, laat zien waarom dit geen bijzaak is, maar een randvoorwaarde om als ondernemer duurzaam te blijven groeien. Hij neemt je mee in hoe je als groeiondernemer keuzes kunt maken die niet alleen goed zijn voor je bedrijf, maar ook voor de mensen om je heen, en waarom juist dát de sleutel is tot toekomstbestendig succes.
Onder leiding van Monique Ansink (JUMBO Spanbanden) gaan ondernemers uit verschillende sectoren, waaronder Pieter van Osch (founder en coach van Impact Inside BV) en Karin Vink (Femmes du Sud), in een panelgesprek in op vragen als: hoe bouw je een cultuur waarin mensen floreren, hoe neem je beslissingen die goed zijn voor bedrijf én alle belanghebbenden, en wat levert dat uiteindelijk op?
Daarnaast delen Brian Garret (CrowdBuilding) en Gijsbert Koren (We Are Stewards) in hun keynote hun visie op groei met een langetermijnblik, en laten ze zien hoe de spelregels van ondernemen veranderen.
Wat betekent leiderschap in een tijd van AI, arbeidskrapte en toenemend wantrouwen? Hoe blijf je concurrerend als winst niet langer het enige kompas is? En hoe bouw je een organisatie die relevant en wendbaar blijft in een voortdurend veranderende markt?
Brian deelt hoe hij na de verkoop van zijn bedrijf bewust koos voor een fundament van gedeeld eigenaarschap en maatschappelijke waarde. Gijsbert laat zien hoe steward ownership bedrijven helpt koersvast te blijven op de lange termijn, en hoe je daarmee innovatiever, veerkrachtiger en aantrekkelijker wordt voor medewerkers én klanten.
Een middag vol inzichten, herkenbare verhalen en gesprekken die je aanzetten om te ondernemen op een manier die vandaag rendeert én morgen relevant blijft.
Ontdek waar de winst van menselijkheid ligt: Brian Garret en Gijsbert Koren laten je zien hoe je als ondernemer sterker groeit door missie, eigenaarschap en steward ownership te verbinden aan continuïteit.
Kijk met een nieuwe blik naar groei: Hoogleraar Harry Hummels laat zien waarom medemenselijk ondernemen geen bijzaak is, maar een randvoorwaarde voor duurzame groei.
Leer van ondernemers die het doen: Luister naar eerlijke verhalen over hoe ondernemers in verschillende sectoren bouwen aan sterke, toekomstgerichte organisaties, met betrokken teams en betere beslissingen.
Vertaal het direct naar je eigen bedrijf: Tijdens de rondetafelsessies ga je met andere ondernemers in gesprek: waar geef jij ruimte aan menselijkheid, waar laat je kansen liggen en wat ga je anders doen?
Bouw aan waardevolle connecties: Sluit af met een netwerkborrel vol inspirerende gesprekken met ondernemers die, net als jij, vooruit willen met hun bedrijf.
Datum
2 december 2025
Locatie
Omgeving Amsterdam (locatie n.t.b)
Tijd
13:00 – 17:30 uur
Voor wie
Groei-ambitieuze MKB-ondernemers met een minimale omzet van 1 miljoen euro (en minimaal 4 fte).
Kosten
€50,- voor niet-leden, gratis voor nlgroeit leden. Alles over het lidmaatschap vind je hier.
Dit event organiseren wij in samenwerking met Medemenselijk Ondernemen.

Brian Garret is mede-oprichter van 3D Hubs, het techplatform dat hij in 2021 verkocht voor honderden miljoenen. Een succesverhaal dat hij niet zonder bijsmaak achter zich liet. Na de verkoop zag hij hoe zijn zorgvuldig opgebouwde bedrijf veranderde, en besefte hij dat hij in de volgende fase iets fundamenteel anders wilde bouwen.
Met zijn nieuwe onderneming CrowdBuilding richt Brian zich nu op duurzame gebiedsontwikkeling, waarin missie, gedeeld eigenaarschap en maatschappelijke waarde centraal staan. Hij gelooft dat groei alleen toekomst heeft als die gedragen wordt door de mensen die eraan meebouwen.
Tijdens zijn keynote deelt Brian open zijn ervaringen over leiderschap, eigenaarschap en de balans tussen winst en waarde. Een eerlijk verhaal over ondernemen in een tijd waarin succes niet langer alleen wordt gemeten in euro’s, maar in de impact die je achterlaat.

Gijsbert Koren is oprichter van We Are Stewards en een van de pioniers achter crowdfunding in Nederland. Als mede-oprichter van Douw&Koren hielp hij tussen 2011 en 2017 meer dan 450 bedrijven aan financiering, waaronder duurzame koplopers als WakaWaka, Studio Roosegaarde en Fairphone.
Vandaag zet hij zich in voor een volgende stap: steward-ownership: een bedrijfsmodel waarin eigendom en zeggenschap worden ingericht voor de lange termijn. Volgens Gijsbert is dit het ideale fundament voor ondernemers en investeerders die positieve impact willen maken zonder hun missie uit handen te geven.
Met zijn ervaring als ondernemer, ontwerper en vernieuwer laat hij zien hoe je als bedrijf kunt groeien zónder te vervreemden van je waarden.

Harry Hummels is hoogleraar Ethiek, Organisaties en Samenleving aan de Universiteit Maastricht en Utrecht University. Hij is gespecialiseerd in duurzaam en verantwoord ondernemen, impact investing en zingeving in het bedrijfsleven.
Als auteur van de praktijkgids ‘Anders groeien’ laat hij zien hoe bedrijven sterker worden wanneer ze niet alleen focussen op winst, maar ook op welzijn, samenwerking en maatschappelijke waarde. Zijn werk draait om één centrale vraag: niet “What’s in it for me?”, maar “What am I doing for others?”
Met inzichten uit Anders groeien en voorbeelden uit de praktijk laat Harry zien hoe medemenselijk ondernemen leidt tot betrokken medewerkers, loyale klanten en duurzame groei, juist in een tijd waarin de menselijke maat steeds belangrijker wordt.

Pieter is ondernemer, auteur en gecertificeerd Scaling Up-coach. Hij begeleidde de afgelopen jaren bijna duizend bedrijven in Europa bij hun groei en weet als geen ander wat ervoor nodig is om organisaties duurzaam te laten groeien.
Na een internationale loopbaan in VC-gefunde techbedrijven richtte Pieter zich op wat hij écht belangrijk vindt: ondernemers helpen om te groeien met betekenis.
Met zijn bedrijf Impact Inside helpt hij ondernemers om commercieel idealisme om te zetten in concrete resultaten. Zijn overtuiging: mensen zijn belangrijker dan plannen, en groei begint bij de kracht van integere, betrokken teams.

Karin Vink is medeoprichter van Femmes du Sud, een Nederlands fashionlabel voor vrouwen in het midden- en hoogsegment, met tachtig verkooppunten in Nederland en sinds kort ook actief in Duitsland.
Ze werkt nauw samen met uiteenlopende partners in binnen- en buitenland en weet hoe belangrijk vertrouwen en gelijkwaardigheid zijn in duurzame groei. Binnen haar team stimuleert ze eigenaarschap en betrokkenheid: medewerkers denken mee over strategie en besluiten, en er is ruimte om buiten de kaders te denken.
Met Femmes du Sud laat Karin zien hoe je als ondernemer kunt groeien door samenwerking centraal te zetten en menselijkheid een vaste plek te geven in de dagelijkse praktijk.

Monique Ansink is ondernemer, eigenaar van JUMBO Spanbanden en een van de initiatiefnemers van nlgroeit. Al meer dan twintig jaar bouwt ze aan een internationaal bedrijf met productie in Nederland en Vietnam en export naar meer dan 25 landen.
Ze staat bekend als een optimistische en verbindende ondernemer die duurzaamheid, samenwerking en menselijkheid weet te combineren met resultaat.
Monique gelooft dat echt succesvol ondernemen draait om teamwork, verantwoordelijkheid en impact: waarden die zij dagelijks in de praktijk brengt binnen haar eigen organisatie.
Medemenselijk Ondernemen is een initiatief van de Goldschmeding Foundation dat organisaties én haar stakeholders helpt met groei op de lange termijn.
Door te investeren in het welzijn van mensen die bij je onderneming betrokken zijn – medewerkers, klanten en leveranciers – creëer je een win-win situatie. Je stakeholders groeien en tegelijkertijd bouw je aan een toekomstbestendig bedrijf, doordat er wederkerigheid ontstaat. Deze manier van ondernemen leidt tot een organisatie die financieel gezond is en de hele omgeving van je bedrijf laat floreren. Medemenselijk Ondernemen biedt hiervoor verschillende praktische tools, inspirerende cases en workshops op maat.
LEDENTICKET
NIET-LEDENTICKET

Imke Arts
/in reviews events/door ThomasImke Arts
Mint
“Nadat de sprekers inspirerende verhalen hebben gedeeld dan merk je bij de rondetafelgesprekken dat iedereen ook kwetsbaar durft te zijn. Ze delen over de missers die zijn gemaakt, maar ook de successen. Je merkt dat iedereen vanuit een intentie ervaringen deelt om een ander mee verder te helpen.”
Nils Clement
/in reviews events/door ThomasNils Clement
Euro-Caps
“Ik denk dat iedere ondernemer zichzelf moet blijven uitdagen. Door een paar keer per jaar de tijd te nemen om voor jezelf even stil te staan bij waar je staat in je rol als leider, als oprichter of als ondernemer.”
Sven Teeuwen
/in reviews events/door ThomasSven Teeuwen
We Build 4 You
“Het is erg interessant om te horen van mede-ondernemers met welke problemen ze zitten. Daar leer je gewoon van. Je bereid jezelf ook gelijk voor op de volgende fase. Want als je dat in het moment moet gaan doen ben je te laat. Dat heb ik zelf ook meegemaakt. Je kan beter wat vooruit werken en dan heb je alvast de mentoren en mede-ondernemers om je heen om alvast dat volgende groeistuk aan te kunnen.”
Willem-Jan Kuipers
/in reviews events/door ThomasWillem-Jan Kuipers
Seable&Co
“Eigenlijk alle nlgroeit-events zijn leuk om naar toe te gaan. Het is inspirerend, het geeft energie en het geeft weer nieuwe ideeën. Je komt met andere ondernemers tot de conclusie dat ongeacht welke industrie we zitten we allemaal dezelfde uitdagingen hebben.”
Jochum Jarigsma
/in reviews events/door ThomasJochum Jarigsma
Vol-Gas Marketing
“Ik vond het zelf best ingewikkeld om tijd vrij te maken. Maar ik ben blij dat ik het gedaan heb omdat je echt gedwongen wordt om na te denken van ‘doe ik echt de juiste dingen?’”